ˆ

Jednostki Organizacji Gminy

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Warsztat Terapii Zajęciowej

Data wprowadzenia informacji do BIP: 2012-04-22 12:33:53

Akapit nr 1 - brak tytułu

 Warsztat Terapii Zajęciowej
ul. Słowackiego 14
66 – 500 Strzelce Kraj.
tel./fax 095 76 31 389
 
 
Warsztat Terapii Zajęciowej "8 kroków” powstał 29 grudnia 2006 roku i działa jako jednostka organizacyjna przy Urzędzie Miejskim w Strzelcach Kraj.  Siedzibą Warsztatu jest budynek przy ulicy Słowackiego 14 – „segment C” Publicznego Gimnazjum.

Warsztat realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej. Celem tej rehabilitacji jest ogólny rozwój i poprawa sprawności, niezbędnych do prowadzenia przez osobę niepełnosprawną niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia. Podstawową działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej finansuje PFRON.
Dodatkowe środki pozyskiwane są od sponsorów. Realizacja zadań w WTZ odbywa się poprzez: ogólne usprawnianie; rozwijanie umiejętności obejmujących czynności życia codziennego oraz zaradność osobistą, poprzez wykorzystanie różnych technik terapii zajęciowej; przygotowanie do życia w środowisku społecznym, w szczególności poprzez rozwój umiejętności planowania i komunikowania się, dokonywania wyborów, decydowania o swoich sprawach oraz rozwój innych umiejętności niezbędnych w niezależnym życiu; poprawę kondycji psychicznej i fizycznej; rozwijanie psychofizycznych sprawności niezbędnych w pracy; rozwijanie podstawowych oraz specjalistycznych umiejętności zawodowych umożliwiających podjęcie pracy w zakładzie aktywności zawodowej lub innej pracy zarobkowej albo szkolenia zawodowego. Osoby niepełnosprawne są kwalifikowane do uczestnictwa w Warsztacie w oparciu o wskazanie do terapii zajęciowej, zawarte w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności.

 
Warsztat jest placówką pobytu dziennego
- zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.
Dyrektor warsztatu oraz pracownicy zajmujący się bezpośrednio uczestnikami tworzą Radę Programową, do której obowiązków należy: przygotowanie dla każdego uczestnika indywidualnego programu terapii; wskazanie osób odpowiedzialnych za realizację indywidualnego programu; dokonywanie, z udziałem uczestnika warsztatu, nie rzadziej niż na pół roku, oceny indywidualnych efektów rehabilitacji; modyfikacja indywidualnego programu w zależności od potrzeb i oceny efektów rehabilitacji; wskazywanie uczestnikowi warsztatu, jego przedstawicielowi ustawowemu, a w przypadku nie ustanowienia takiego przedstawiciela - opiekunowi prawnemu, możliwości i form dalszej rehabilitacji społecznej i zawodowej; wyrażanie opinii odnośnie wydatkowania środków finansowych otrzymywanych przez uczestnika warsztatu w ramach tzw. "treningu ekonomicznego"; dokonywanie, wspólnie z centrum pomocy, corocznej oceny efektów realizacji indywidualnych programów uczestników warsztatu. Czterdziestu uczestników WTZ ma do dyspozycji osiem pracowni (kulinarną, teatralną, edukacji kulturalnej, wikliniarską, plastyczną, krawiecką,rękodzielniczą i komputerową) oraz salę rehabilitacyjną.
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Gmina Strzelce Krajeńskie
Osoba, która wytworzyla informację: Jolanta Budacz Data wytworzenia informacji: 2012-04-22 12:33:53
Osoba, która odpowiada za treść: Administrator Data wprowadzenia do BIP 2012-04-22 12:33:53
Wprowadził informację do BIP: Zasilenie Danymi Data udostępnienia informacji: 2012-04-22 12:33:57
Osoba, która zmieniła informację: Jolanta Budacz Data ostatniej zmiany: 2017-05-25 14:31:06
Artykuł był wyświetlony: 3567 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu