Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urzędu Miejskiego w Strzelcach Krajeńskich
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Zasady gospodarowania odpadami

Szczegóły informacji

Zasady gospodarowania odpadami

Informacja ogłoszona dnia 2017-11-17 10:04:40 przez Jolanta Budacz

Zasady gospodarowania odpadami

Zasady Gospodarowania Odpadami przez mieszkańców Gminy Strzelce Krajeńskie
 
Gmina Strzelce Krajeńskie realizuje zadania związane z odbiorem odpadów od mieszkańców, firm i instytucji za pomocą Związku Celowego Gmin SGO5 z siedzibą przy ul. Kościuszki 77 w Starym Kurowie.
Każdy właściciel, najemca lub inny użytkownik nieruchomości jest zobowiązany do wypełnienia i przekazania do SGO5 stosownej deklaracji w której oprócz podstawowych danych osobowych i adresowych określa ilość osób zamieszkujących daną nieruchomość  a także wybiera sposób gromadzenia i  oddawania odpadów (selektywne czyli segregowane lub też zmieszane). Od tego sposobu zależy też cena która mieszkańcy będą comiesięcznie ponosić. Obecnie funkcjonują następujące ceny za odbiór odpadów:
- Odpady gromadzone selektywnie – 12,30 zł za każda zamieszkałą osobę,
- Odpady zmieszane -18,00 zł za każdą zamieszkałą osobę.
Druk deklaracji można pobrać ze strony Związku Celowego: http://www.sgo5.pl/nowy-druk-deklaracji/ a także otrzymać w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Krajeńskich, II piętro, pokój nr 35.
Deklarację należy dostarczyć do Biura Związku SGO5 w Starym Kurowie osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: ul. Kościuszki 77, 66-540 Stare Kurowo. Biuro Związku jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30
 
W zamian za ponoszoną opłatę od mieszkańców odbierane są odpady komunalne  w tym również te posegregowane. Ponadto dwa razy w ciągu roku organizowane są odbiory odpadów wielkogabarytowych.
Harmonogramy odbioru odpadów z poszczególnych miejscowości Gminy Strzelce Krajeńskie znajdują się na stronie Związku Celowego SGO5  http://www.sgo5.pl/.
Każdy mieszkaniec może również samodzielnie dostarczyć nadmiar odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się przy ul. Jedności Robotniczej w Strzelcach Kraj. (za cmentarzem komunalnym w stronę AE).
Punkt ten otwarty jest w poniedziałki i środy w godzinach od 1000 do 1800 a także w soboty w godzinach od 900 do 1500.
 
Należy pamiętać, że każdorazowa zmiana ilości mieszkańców wymaga ponownego złożenia deklaracji i przekazania jej do Biura Związku Celowego SGO5 w terminie do 14 dni od zaistnienia zmiany. Wówczas to zmienia się wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami.
 
Obowiązek składania deklaracji i ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami posiadają również osoby prowadzące działalność gospodarczą. W deklaracji tej przedsiębiorca dokonuje wyboru wielkości pojemnika a co za tym idzie kwoty, która będzie musiał odprowadzać za odbiór odpadów.
            Wszelkich informacji na temat gospodarowania odpadami udzielą przedstawiciele Związku SGO5 pod nr telefonu: 95 781 95 60.
 
 
 
 
 
 
 
 

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Strzelce Krajeńskie
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Artur Skotarczak
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2017-11-17
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Burmistrz Strzelec Krajeńskich - Mateusz Feder
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2017-11-17 10:02:20
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Jolanta Budacz
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2017-11-17 10:04:40
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Jolanta Budacz
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2017-11-20 11:40:33
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
1441 raz(y)